Prosím, podpor ho v jeho procese, ktorý je pre neho dobrý

Od: Myriel

Isto ste už stretli ľudí či liečiteľov (nie vyštudovaných lekárov), ktorí hovoria: „vyliečim tohto človeka“. Možno máte skúsenosť s ľuďmi, ktorí sa snažia pomáhať tým, že podporia niekoho, kto tak robí. No pozor, podľa tohto postoja spoznáte liečiteľov, ktorí pracujú z ega. Nie z božej moci. Oni chcú niekoho vyliečiť. Nerešpektujú základný zákon vesmíru – že každá duša má slobodnú vôľu sa rozhodnúť, či chce byť teraz vyliečená alebo nie. Rozhodujú za ňu.

Možno aj vy používate vo svojich modlitbách prosby, aby sa niekto vyliečil, aby sa zmenil. To je to isté, je to reakcia z ega.

Ako teda žiadať  duchovný svet, keď chceme niekomu pomôcť, aby sa mu darilo lepšie?

Treba zmeniť svoj pohľad na vec. Netušíme, aký je boží plán pre daného človeka, netušíme, čo zažíva jeho duša, čím musí prejsť a či vôbec chce zvrat smerom, ktorý my pre neho plánujeme. Nevieme, či práve toto nie je pre dušu tá najsprávnejšia cesta a ten najdôležitejší proces. Keď sa naučíme rešpektovať slobodnú vôľu každej duše, keď prestaneme „páchať dobro“, vtedy začneme skutočne pomáhať, skutočne liečiť, vtedy môže božia sila cez nás najmocnejšie pracovať. 

Namiesto toho, aby sme prosili o vyliečenie, prosme o podporu pre daného človeka, v procese, ktorým prechádza. Nič sa nedeje náhodou, všetko, čo sa nám stane, má svoj zmysel na ceste rastu nášho vedomia. Preto nemôžeme povedať, že niečo je pre nás dobré alebo zlé. Všetko, čo sa nám deje, je naša príležitosť veci rozvinúť alebo zmeniť. Keď toto prijmeme, keď prijmeme, že každý proces, ktorý sa nám deje, je dobrý, prospešný, prínosný, vtedy môže nastať liečenie. Prosme teda: „Bože, podpor tohto človeka v jeho procese, ktorý je pre neho dobrý.“

Prečo je to dôležité? Energie sú inteligentné. Vedia, čo majú robiť. Keď pracujeme z ega – hoci si myslíme, že robíme to najlepšie –, chceme energiami manipulovať. A to energie nemajú rady, utečú. Naša vlastná sila bude slabnúť, až o ňu prídeme, ak neurobíme zmenu. V dnešnej dobe, kedy začal Nový vek a všetci sa učíme používať vlastnú silu, môžete dosiahnuť úspech aj s prístupom z ega, no je len dočasný – aby sme dostali šancu pochopiť to podstatné a učili sa na svojich chybách tomu pravému. Je to ako pieskovisko – učíme sa stavať hrady z piesku, ktoré vydržia. Tie vytvorené z ega sa veľmi rýchlo rozpadnú.

O liečení pozri aj tu.