Sangitar: Vstup do nového sveta Quin’Taas – Vstup do Quin’Taas

Od: Myriel

Sangitar pokračuje vo vysvetľovaní, čo to znamená, keď človek vedome vstúpi do nového sveta. Zdroj: Quin’Taas Bibliothek. Publikované aj v 8. zväzku kníh 36 radcov svetla.

Ako to bude, keď človek vedome vstúpi do nového sveta, do novej časovej epochy? Čo sa stane? Vstúpi, pohodlne sa usadí na pohovku, nebude už potrebovať prácu ani peniaze a všetko bude nádherné? Áno, to by bolo samozrejme perfektné, dá sa to predstaviť a možno to tak nejako podobne niekedy po dlhej dobe fázy prispôsobovania aj bude. Bude sa to už veľmi podobať na raj – no neprídeme o našu osobnosť, ani o našu úlohu ani sa neprestane rozvíjať naše vedomia. Začiatok nového sveta znamená začiatok. Nachádzame sa na začiatku nového času a fáza prispôsobovania je tu na to, aby sme sa naučili žiť v novom svete.

Podstatný rozdiel je v tom, že doteraz ste žili v dualite, ktorá vám dovolila ponoriť sa na niekoľko okamihov, hodín či dní do energií skutočnosti – a potom ste znova vošli do duality. Teraz to bude tak, že budete stále v skutočnosti a len občas z nej vyjdete do duality. Bude to teda presne naopak. Samozrejme budete stále vchádzať do duality, ale budete oveľa viac v skutočnosti ako v dualite – a to bez námahy. To je začiatok nového sveta. To je Quin’Taas.

To je pozitívna správa, no ako to zväčša býva, nasleduje niečo, s čím sa bude treba najskôr vyrovnať. Je fakt, že keď sme dlhšie v skutočnosti, návrat do duality je ešte náročnejší, ako už je. Dualitu budeme len ťažko znášať. Už je to teraz tak – niekedy viac, niekedy menej – a bude to stále častejšie, že už nebudeme schopní pohybovať sa v dualite. Bude nám to nepríjemné. Budeme cítiť energiu duality a budeme sa chcieť vrátiť do skutočnosti, pretože tam je všetko krajšie.

Keď je človek stále v dualite a do skutočnosti sa ponára len nakrátko, dualita nie je pre neho taká zlá a skutočnosť je pre neho nádherná, v tých momentoch, keď sa do nej ponorí, počúva channelingy, medituje, keď je v spojení so sebou a vypne rozum. Keď je to však naopak, skutočnosť bude pre nás stále viac samozrejmosť. Tak je to aj správne, lebo inak by sme nevedeli manifestovať.