Sangitar: Dokonalý tón

Od: Myriel

Možno ste už niekedy počuli o dokonalom tóne. V starších channelingoch môžeme nájsť, že pri vzostupe planéty vydá Lady Shyenna, vedomie našej planéty, dokonalý tón, a to bude znamenie, že vzostup sa naozaj začal. Dokonalý tón sa spája aj s každým jedným človekom – keď zaznie, bude na konci tejto dlhej cesty a bude môcť naplno žiť v skutočnosti. Ako si to však môžeme vysvetliť? Čo je za dokonalým tónom skryté?

Koncept dokonalého tónu mi dlho pripadal príliš abstraktný. Vnímala som ho ako gong, čo zvoláva na večeru: ktosi vydá zvuk, ja len prídem a bude o mňa postarané – čosi vonkajšie, čo ovplyvní to moje vnútorné.

Ono je to však naopak. Nič nepríde zvonka. Žiadny zvuk zvonka nespustí našu vnútornú premenu či zmenu nášho stavu. Presne naopak: naša vnútorná premena vyvolá to, že náš dokonalý tón môže zaznieť. Je to naša vlastná dlhá cesta rastu vedomia, ktorá nás privedie do cieľa a tam pre nás zaznie tuš – náš dokonalý tón.

Pochopiť dokonalý tón je tiež celkom jednoduché, netreba v tom hľadať žiadnu vedu. Dokonalý tón je vibrácia. Vibrácia, ktorú sme mali, keď sme prišli na túto planétu, naša dokonalá vibrácia. Dokonalý tón sme my sami v našej prapodstate, naše čisté svetlo. To, čo vidí duchovný svet, keď sa na nás pozerá, to, prečo nám stále hovorí, že sme dokonalí. Keď sa nám raz na našej ceste podarí zbaviť sa všetkých vrstiev duality a táto vibrácia sa začne naplno prejavovať, vtedy dokonalý tón zaznie a my ho budeme aj počuť.

Sangitar v rozhovore s Benjaminom Chamuelom o tom v druhej knihe 36 radcov svetla hovorí takto (nemecké texty je možné nájsť v Quin’Tass  bibliotéke, pozri linky):

Chamuel: Čo je osobný dokonalý tón človeka?

Sangitar: Predstav si, ako si bol kedysi dokonalou bytosťou, v tvojej vibrácii a v tvojich tónoch, a ako si sa z tejto tvojej dokonalej vibrácie rozhodol inkarnovať do duality. Začal si krok za krokom hustnúť. Postupne sa vyvinul čakrový systém a fyzický aspekt. Stal si sa oveľa osobnejším a začal si hodnotiť.

V dôsledku toho sa tvoj dokonalý tón – tvoja dokonalá vibrácia – stiahol. Stále tam je tak ako predtým – si dokonalý tak ako predtým – no táto dokonalosť je prekrytá mnohými energiami duality. Keď sa znovu prebudíš do svojej dokonalosti – ktorú nosíš v sebe – potom začne tento dokonalý tón v určitom rytme cirkulovať a spustí v tebe niečo, čo v tvojom ľudskom bytí budeš vnímať ako zvuk, tón.

Chamuel: V čom je rozdiel medzi dokonalým tónom človeka a našej planéty?

Sangitar: V podstate sa tieto dva tóny nelíšia. Rovnako ako u človeka, aj u lady Shyenny spôsobila energia duality – ktorú ľudia na Matku Zem preniesli, že dokonalý tón sa stiahol. Avšak v porovnaní s vedomím človeka je planetárne vedomie oveľa väčšie, všeobjímajúcejšie a vyššie vibrujúce. Preto Lady Shyenne trvá oveľa dlhšie ako človeku, kým sa prebudí.

Chamuel: Takže je oveľa komplexnejšie a s viac vrstvami?

Sangitar: Áno, presne tak. Pre Lady Shyennu je potrebných oveľa viac komponentov na to, aby v sebe znova odhalila túto dokonalosť, pretože má navyše aj úlohu oslobodiť sa od energií duality, ktoré do nej uložili ľudia.

Chamuel: Je pravda, že niektorí ľudia už môžu počuť alebo cítiť svoj dokonalý tón?

Sangitar: V podstate je to pravda, ale pri spiritualite vždy vyvstáva otázka: Kedy je niečo skutočne a kedy nie – aj keď by sa to človeku páčilo?!

Pravidelne sa pozerám na svetelné telá študentov Kryonschule. Pri tom som si napríklad všimla, že mnohí si myslia, že sú už v zlatej zjednotene čakre, aj keď to nemusí byť nevyhnutne pravda. Mnohí si tiež myslia, že počujú dokonalý tón. Niekedy sa to však zamieňa so šelestom v ušiach.

Keď niekto skutočne počuje alebo cíti dokonalý tón, vždy je to spojené s hlbokým vnútorným vhľadom! Je to zážitok absolútneho prebudenia, na ktorý človek nikdy nezabudne. Je to ako znovuzrodenie a aby sa to stalo, musí byť splnených mnoho faktorov. Vnímanie dokonalého tónu je dočasné, človek nechodí po svete stále s dokonalým tónom v uchu.