Naše štyri telá

Od: Shira

Človek má veľké kozmické svetelné telo, nikdy nedotknuté dualitou, a 4 telá v dualite: spirituálne, mentálne, emocionálne a fyzické. S kozmickým telom sa môžeme spojiť jednoducho – aktivujte srdcový lúč a pošlite ho cez alfa čakru do vesmíru k vášmu kozmickému telu. Nechajte tam lúč cirkulovať a naberať vašu energiu, až kým sa vám bude chcieť.

Spirituálne telo obsahuje to, čomu veríme. Naše presvedčenia, to, čo nás naučili rodičia a iní. Napr. veríme, že nie sme dosť dobrí, veríme, že sa dokážeme vyliečiť, veríme, že druhí nás ovládajú… Deje sa nám aj vidíme to, čomu veríme. 

Mentálne telo je to, čo si myslíme. Myšlienky sú hmotné. Čo si myslíme, to sa zhmotňuje. Toho času stále rýchlejšie – veľmi, veľmi rýchlo. Myšlienky sa dajú cítiť – myšlienky, čo zapáchajú, myšlienky, čo voňajú… Všetci ľudia cítia myšlienky, len si to neuvedomujú. Napr. keď sa schuti zasmeješ, zrazu sa ti rozjasní v hlave, je ti veselo, problém zmizol…

Emocionálne telo je to, čo cítime. Emócie sú myšlienky, čo prechádzajú telom ako energia. Rozbúši sa nám srdce, zovrie sa žalúdok, cítime šteklenie v bruchu… to všetko sú emócie. Emócie energeticky ovplyvňujú naše orgány. Sú nestabilné, rýchlo sa menia, ako počasie. Zdieľame ich spoločne. Nepríjemný človek nás dokáže rozladiť, príjemný, usmiaty človek nám napraví náladu. Neustále opakujúce sa negatívne emócie vytvárajú choroby.

Fyzické telo je to, čo sme, čo stelesňujeme.

Pre lepšie pochopenie to môžeme otočiť i takto: spirituálne telo je veriaci aspekt duše, mentálne telo je mysliaci aspekt duše, emocionálne telo je cítiaci, fyzické telo je zhmotnený aspekt duše.

Aby bol človek v jednote, musí to byť v súlade – to, čomu verím, to si aj myslím, to aj cítim, to aj som. Ak človek jedno verí, druhé si myslí, tretie cíti, štvrté hovorí a piate robí, vnímame to ako disharmóniu, ako falošný tón.

Každé telo podporuje kryštál a duchovná bytosť s touto úrovňou spojená:

  • spirituálne telo – ANA´LOTUS (svetelné telo), bytosť SHAN´SHIJA – vyššie ja Ježiša Krista, trónsky anjel
  • mentálne telo – ANA´ANARAA a MOHARA, bytosť Ježiš Kristus
  • emocionálne telo – ATRANA, bytosť Ježiš Kristus
  • fyzické telo – ARIS, bytosť Melek Metatron

Kryon použil na vysvetlenie našich 4 tiel túto metaforu: Človek je ako bábovka. Spirituálne telo je rúra, v ktorej sa bábovka pečie. Mentálne telo je forma na bábovku. Emocionálne telo je správna teplota a správny čas na upečenie bábovky. Fyzické telo je samotné cesto – múka, cukor, vajíčka, kakao, vanilkový cukor, kypriaci prášok… Ľudia sa väčšinou stotožňujú s hotovým výrobkom, s korpusom, s bábovkou…aj druhých tak vidia, ako hotový výrobok. Lenže na to, aby bola bábovka pred vami, treba pec, formu, správnu teplotu, správny čas a právne cesto, kvalitné ingrediencie…