Fyzický aspekt

Od: Myriel

Keď sme prišli na Zem a vstúpili do duality, boli sme čisté svetlo. Dualita sa však na našom svetle podpísala: jej pôsobením svetlo postupne hustlo, prijímalo stále viac energií duality a menilo sa na hmotu, z ktorej vznikol náš fyzický aspekt, naše telo.

Čudujte sa či nie, fyzický aspekt je z našich 18 inkarnovaných aspektov najdôležitejší. Preto, lebo nás tu drží pri živote. Bez tela by sme jednoducho v dualite nič nezmohli. Je prebudený a plný energie, preto sa vieme hýbať.

Fyzický aspekt je jeden z dvoch aspektov, v ktorom cirkulujú energie skutočnosti aj energie duality (ten druhý je aspekt duše). V ostatných aspektoch sú len energie skutočnosti. A práve v tomto aspekte prevažuje energia duality. Práve preto bunky starnú a človek umiera. Práve preto cítime bolesť, starneme, zomierame, potrebujeme jesť a spať.

Energie skutočnosti, s ktorými je náš fyzický aspekt spojený, nám však zaručujú, že je možné, aby sme v našom jednom tele žili veľa, veľa rokov, bez starnutia, bez chorôb a aby sme sa namiesto jedlom živili pránou, energiou zo svetla.

Čo nám teda bráni v tom, aby sme boli večne mladí a zdraví a nemuseli jesť? Sú to kolektívne myšlienkové vzorce, ktorým veríme, napríklad „človek stárne“, „človek musí zomrieť“. Tie sú ako kryštalické štruktúry uložené v našej DNA, kam sme si ich postupne ukladali. Akoby boli bunky zakódované a riadené iným programom. Aby sme ich odkódovali a preprogramovali, musia sa tieto kryštalické štruktúry rozpustiť, odstrániť. A to nie je také jednoduché, nestačí na to náš zámer. Ten je veľmi dôležitý, no nestačí, tu je potrebná pomoc od duchovného sveta. Proces rozpúšťania kryštalických štruktúr v našej DNA prebieha na ceste prebudenia. Jednou z takých ciest je 36 krokov k prebudeniu, počas ktorých sa nám okrem iného preprogramovávajú bunky a odstraňujú kryštalické štruktúry, ktoré nám neslúžia. Zruší sa napríklad aj hormón smrti. Hovorí o tom aj Kryon v jednom z channelingov.

Keď je náš fyzický aspekt zharmonizovaný, v rovnováhe, cítime sa v pohode, šťastní, darí sa nám viac a viac vnímať božiu moc v nás, naše schopnosti. Niekedy je to však presne naopak: všeličo nás bolí a stále sme unavení. Môže to byť spôsobené tým, že zameriavame viac pozornosti inému aspektu a fyzickému sa toľko nevenujeme. Vždy, keď sa zameriame na niektorý iný aspekt, z fyzického aspektu sa odčerpáva energia. Dôsledkom je to, že nás začnú trápiť rôzne bolesti, nevoľnosť, únava a podobne, hovoríme im symptómy svetelného tela. Keď napríklad pracujeme spirituálne, rozprávame sa s duchovnými bytosťami, prijímame odkazy, vždy je dôležité, aby bol náš fyzický aspekt naplnený energiou, aby sme predišli svetelným symptómom.

Symptómy svetelného tela môžu vzniknúť aj z iného dôvodu. Vo fyzickom tele sa transformujú negatívne energetické vzory ako napríklad myšlienky. Určite to poznáte, keď vás rozbolí hlava alebo dokonca máte kŕče v bruchu, keď zažívate niečo veľmi nepríjemné. V najhoršom prípade môže prísť aj k chorobe. Fyzický aspekt má však veľmi málo možností, aby sám v sebe tieto energie transformoval. Najlepšie je to pomocou uzemnenia na všetkých úrovniach. Veľmi dobre pracuje aj samotný kryštál Aris. A aj všeličo iné, čo nám robí dobre – jedlo, dobrý film, dobrá kniha, príroda, priatelia, šport. Veľmi dobre pomáha aj Kryonov channeling Energie pre tvoj fyzický aspekt.

Ak nás trápia iba symptómy zo svetla, vďaka každodennému uzemňovaniu ich vieme všetky rozpustiť a pomôcť si. Ak však už vznikne choroba, treba liečiť aj dušu, nielen telo.

Keď sa nám podarí natrvalo spojiť fyzický aspekt s aspektom duše a aj z neho pomocou cesty k prebudeniu odstrániť kryštalické štruktúry, dosiahneme stav, keď naše telo bude môcť žiť dlho v zdraví a mladosti. Aj výživa pránou bude vtedy fungovať. Je to však náročný proces, kvôli silným vplyvom kolektívneho vedomia. Preto je také dôležité vystúpiť z kolektívneho vedomia a vedome si nanovo programovať bunky. Každý deň s nimi nadväzovať kontakt a rozprávať sa s nimi. Napríklad im každý deň hovoriť: Každým dňom som mladšia a zdravšia.