Praktická spiritualita: Svet náš každodenný

Od: Myriel

Ľudia sa modlia odjakživa, bez ohľadu na to, či a aké náboženstvo vyznávajú. Modlitba je niečo, čo je spoločné všetkým ľuďom. Zjednocuje naše srdcia s božou láskou. Ak ju vyslovujeme v hlbokom zámere lásky, vibruje vo veľmi vysokej energii a môžeme ňou dosiahnuť čokoľvek. Ak sa predtým pomocou KODOISH, KODOISH, KODOISH, ADONAI ´TSEBAYOTH napojíme na boží zdroj, jej silu ešte zväčšíme.

Čo sa deje keď vyslovujeme modlitbu? Láskou naplnená modlitba vytvára špeciálnu energiu, ktorá privolá stovky tisícov anjelov, aby ju cez mnohé frekvencie priniesli až do božieho zdroja. Keď tam dorazí, vykúpe sa v božom zdroji. Melek Metatron ju vdýchne späť do mriežky lásky, čím sa energia celej mriežky zvýši.

Vo vesmíre sa vtedy začína oslava na počesť človeka (ľudí), ktorý modlitbu v hlbokej láske vyslovil a vytvoril energiu. Stovky tisícov anjelov sa za nás začínajú modliť. Posielajú nám AN’ANASHA (vďačnosť) a vylievajú na nás ELEXIER (bezpodmienečnú lásku). Navyšujú naše svetlo, boží dych cez nás prúdi. S nesmiernou láskou sa nás dotýkajú, klaňajú sa pred nami, uctievajú nás, milujú, sprevádzajú.

Od: Myriel, Shira

Čo je to vlastne požehnanie? Prečo niekoho žehnať? Aký to má zmysel? Koho máme žehnať? O tom všetkom viac v tomto článku. [čítaj ďalej]

Od: Shira

Rozum a následne ego sa veľmi rád zachytáva čísla. Akonáhle začuje číslo, spozornie, začne kalkulovať a porovnávať. Pre rozum je 1000 vždy viac ako 100. A ego chce vždy viac. Potom počíta a špekuluje, zvyčajne sa prešpekuluje. Rohlík za najnižšiu cenu v meste za 6 centov, kúpiš 4 rohlíky, ušetríš 4 centy a maslo preplatíš o 1 euro. To sa týka všetkého, čoho sa chytí ego cez rozum. On má 4,ty máš 2, on má viac…cholesterol 6,8, cítiš sa mizerne…“vidiaci“ ti povie, že ti emocionálne telo pracuje na 60% – cítiš sa pod psa a on ťa pritom manipuluje..

V skutočnosti je číslo číslo, je to vibrácia, každé číslo je 100% číslo, ani jedno nie je viac, podobne ako farba, číslo je to, čo je – určitá kvalita, neporovnávame ho s iným číslom.

Ten, kto toto pochopí, prestane kalkulovať a začne vytvárať pravú hojnosť, aj bohatstvo, začne vytvárať harmóniu okolo seba: všetkého treba tak akurát…Podobne ako soľ v jedle, tam tiež platí, že viac=menej a 100% je akurát – presne, ako to tebe vyhovuje. (možné je aj to, že si tvoj sused pri stole jedlo dosolí…)

Po festivale – 5.-6.10.2019 sme vošli do novej časovej slučky. Časovú slučku si môžeme predstaviť ako, keď sa nahrávajú rozhlasové hry, herci sú pozývaní na konkrétnu hodinu, podľa scenára, nová slučka je, keď sa mení situácia, je to nová scénka. Keď vojde planéta spolu s ľudstvom do novej časovej slučky, dostaneme novú základnú tému, ktorú musíme spracovať, nové energie, ktoré musíme integrovať a naučiť sa s nimi pracovať (využívať ich).

Teraz máme hlavnú tému intuícia a inšpirácia, energie múdrosť a dobrota.

Intuícia je kvalitou duše, je to naša vlastná múdrosť uložená v duši, ktorá sa nám otvára. Inšpirácia pochádza zo skutočnosti, od Boha. Inšpirácia prináša nám aj všetkému živému dobrotu. Keď sa intuícia spojí s inšpiráciou, cítime, čo máme robiť. Je to žiaľ rozum, čo často proces tvorenia zastaví. Našou dôležitou úlohou teraz je naučiť sa všímať si, čo cítime.

Dôležitú úlohu pre nás majú teraz spevy a modlitby Hviezdneho semä, ktoré na rozdiel od iných energíí, ktoré musia počkať, kým je človek pripravený ich integrovať, tieto spevy dokážu vojsť priamo do duše. Byť pripravený znamená urobiť tomu novému v sebe priestor a dopriať čas, aby sa energie mohli prejaviť.

Tak, ako fyzické oko nie je schopné vidieť pred sebou anjela, jemnohmotné energie, fyzické ucho nie je schopné počuť jemné vibrácie a tóny, ani rozum, ktorý slúži na prežitie vo fyzickom svete nie je schopný chápať zmysel toho, na čo používame bežné slová. Pojem spevy hviezdneho semä označujú jav, ktorý sa dá chápať len srdcom a dušou. Milióny bytostí začnú vyludzovať tóny a rozvibrujú vesmírnu sieť lásky. Sú to vesmírne tóny. Prebudené ucho ich počuje. 

Od: Shira

Odovzdám vám praktický tip, čo som dostala od prírodných bytostí – na ošetrenie priestoru, miestnosti, v ktorej sa nachádzate:

Treba použiť dobrý rozprašovač, dať doň čistú vodu, ktorú ste predtým položili na obrázok kryštálu podľa vlastnej voľby. Ak máte karty s kryštálmi, použite ich, ak nie, kryštál si jednoducho nakreslite alebo vytlačte.
Napríklad keď chcete očistiť priestor, použite NASHAO, keď chcete harmonizovať priestor, použite HAR’ATORA, alebo prítomnosť majstra privoláte – cez tú informáciu vo vode – hneď sa nachádza vo vašej miestnosti.

Vynikajúce, ak máte obchod, alebo prevádzku. Dokážete sa zbaviť nepríjemných ľudí (váš priestor ich odpudí), dokážete si pritiahnuť tých správnych klientov, aj peniaze…, dokážete privolať anjelov liečenia… Využite vlastnú tvorivosť a fantáziu a skúšajte, hrajte sa.

Od: Shira

Celkom jednoducho. Povedzte jej: „Milá voda, ďakujem ti, nalaď moje bunky, moje telo na energie, ktoré prichádzajú, aby som sa cítila dobre.

Voda je živá energia, „počúva“ vás a „poslúcha“ vás. Toto pochopí malé decko vás, každý mystik to vie. Všetko okolo nás je živé, všetko má vedomie. Hovoril o tom aj Einstein a kvantoví fyzici, aj naše rozprávky…všetko je živé, všetko je zázrak a všetko na nás reaguje.

Od: Shira

Milí priatelia, pozorujem, čo sa teraz deje s hmotou. Podobne ako DNA, ktorá je spojená so svojim majiteľom, hmotné veci sa začali správať presne tak, ako je na tom práve v tejto chvíli ich autor, alebo darca. Jedlo, ktoré je vám servírované nesie energie toho, kto ho urobil. Ak vám niekto niekedy daroval prsteň, alebo retiazku s príveskom z lásky, ale teraz sa správa k vám nepriateľsky, ten predmet nesie presne takú energiu, akú má jeho darca, môže sa stať, že vás likviduje. Doteraz som vnímala veci ako veci, snažila som sa všetkému nájsť miesto, využitie, recyklovať. Teraz vidím, že všetko je energia, nič sa nestratí, len to s vami v tejto chvíli rezonuje, alebo nie.

Odporúčam, aby ste si začali všímať veci, čo vás obklopujú – presne precítite, ako to s vami myslí ich autor, alebo ten, cez koho k vám prišli. S účasne môžete napĺňať láskou všetko, čo ste komu dali a ten, kto to teraz má, sa bude cítiť šťastný. Existuje len prítomný okamih a všetko nadobudne kvalitu toho, kde ste teraz. Záleží na každej sekunde, na tom, kde sa nachádzate práve teraz.

Od: Shira

Dostalo sa mi poznanie, čo sa týka hojnosti a akú rolu v tom hrajú peniaze. Hojnosť je v nás, lebo Boh je hojnosť a bohatstvo a my sme z Boha. Peniaze sú energia a bankovky sú nosičom tejto energie. Akékoľvek rituály klaňania sa pred bankovkami sú presne to isté ako tanec Židov okolo zlatého teľaťa – je to modla. Má to presne opačný efekt, pretože sa tým dáva najavo, že bankovky majú nad nami moc.

Jediný správny rituál v obehu peňazí je dávať a prijímať zo srdca a s radosťou. Peniaze nesmieme brať vážne, pretože vtedy získavajú nad nami moc. Keď ľudia začnú dávať a prijímať srdcom, zmení sa tým kvalita všetkých peňazí. Potom budú kryté skutočným zlatom – premenia sa na radosť. Každý sa cíti dobre v prítomnosti človeka, ktorý dáva s radosťou a nešpekuluje. Peniaze majú svoju arómu. Tiež dobre vieme, ktorý človek smrdí prachmi, alebo v ktorom obchode to smrdí prachmi.

Od:  Myriel

Raz bol deň, keď nám svoje energie prinášal kráľ Elbov AMBAREES (áno, Elbov, nie je to preklep, nemá to byť Elfov). Prinášal pozdravenie od prírodných bytostí a obracL našu pozornosť z neba k Zemi. Prírodné bytosti sú súčasťou mnohých svetov našej Zeme, Lady Shyenna, ktoré sú zatiaľ pre naše fyzické oči mnohým skryté. No sú tu a čakajú na našu pomoc. Sú od nej závislí, potrebujú ju pre svoj vlastný vývoj aj pre Lady Shyenna.

Pýtala som sa Ambareesa, čo je úlohou Elbov. Jedna z nich je riadenie toku energií. Ich zdrojom je buď Lady Shyenna alebo nejaká iná bytosť – človek či zviera. Je to ako naše ústa a tráviaci trakt: dostanú niečo, čo majú spracovať. Nezáleží na tom, čo to je, akonáhle je to v ústach, celý proces sa začína, nezávisle od toho, či jeme niečo telu prospešné alebo jed. Tak je to aj s energiami, s ktorým pracujú Elbovia. To, čo im dodá Lady Shyenna, človek či zviera či iná bytosť, uchopia a distribuujú ďalej kam treba. Nezávisle od toho, či je energia prínosná alebo jedovatá.

Máme doma psa. Je to mystické liečivé svetlo. Je iná ako iné psy, je to majster liečiteľ. Lieči mňa a moju rodinu, ale najmä prírodné bytosti. Je tu pre nich, tak ako som tu pre nich ja. My dve sme tím. Je tu preto, aby ma podporila v mojej práci, aby ma viedla a učila. Kade chodí, tade lieči. Preto vonku niekedy nechce ísť smerom kade ja – lebo potrebuje ísť tým druhým, aby tam niečo preliečila. Naše svetlo je tá energia, s ktorou potom Elbovia a ostatné prírodné bytosti pracujú.

Aj vaše domáce zvieratá sú tu preto, aby boli vašimi pomocníkmi, učiteľmi, liečiteľmi. Sú tu pre vás. Práve pre vás. A nesmierne vás milujú.

Od:  Myriel

Máte doma zvieratko? Chová sa inak ako kedysi? Zmenili sa mu chute? A čo zvieratá v prírode? Zdajú sa vám zrazu iné ako kedysi?

Áno, je to tak, nezdá sa vám to. Chovanie zvierat v prírode aj domácich zvierat sa mení. Aj oni prechádzajú zmenami rovnako ako my, aj oni zažívajú všetky zmeny rovnako intenzívne ako my. Aj oni zažívajú rast vedomia a stávajú sa oveľa vnímavejšími. A vôbec to pre ne nie je jednoduché. Mení sa celý ich svet – tak ako ten náš. [čítaj ďalej]

Od:Myriel

Sai Baba v jednej zo svojich kníh, kde prehovára k Západu, hovorí o oslave Veľkej noci a Ježišovom vzťahu k jedeniu mäsa:

„Oslavovať Veľkú noc a jesť baránka, je akoby požiarny zbor oslavoval svoje výročie tým, že zapáli dom, alebo pobrežná hliadka tým, že potopí loď.

Kristus nejedol mäso. Na to bol až príliš spojený so všetkými živými tvormi. A naviac je to v úplnom rozpore s posolstvom lásky, ktoré učil. Nič však proti zvyku jesť mäso nezmohol. Prišiel, aby šíril lásku, mier a bratstvo medzi ľuďmi. Ich stravovacie návyky však nezmenil.

Opusti predstavy o oslave Veľkej noci pojedaním baránka alebo iného mäsa. To by bola ďalšia rana Kristovi do srdca. Radšej sa ho v tento sviatočný deň snaž nasledovať a vyvíjaj úctu a lásku ku všetkým tvorom.“

Od: Shira, 16.8.2021

Teraz sa všetko rýchle zhmotňuje. Napríklad nepríjemný hmyz môžu byť zhmotnené myšlienky a energie. Všímajte si hmyz okolo seba, aj štípance – kedy, kde a čo vás poštípalo. Môžu to byť zhmotnené myšlienky nejakého človeka, čo o vás nepekne zmýšľa, alebo vám nepraje nič dobré…
Treba sa priamo opýtať toho hmyzu, aký má pre vás odkaz. Môžu to byť myšlienky iných ľudí, kolektívne myšlienky vo vašej mysli i vlastné negatívne myšlienky. Treba to pozorovať a sebaskúmať.
Všetky medziľudské vzťahy, ale aj iné vzťahy (napr. k práci, k nejakej veci, k miestu, firme, obchodu…) sa stávajú veľmi transparentnými, pocity sa nedajú kontrolovať a maskovať. Pravé úmysly, úprimnosť, zištnosť, nezištnosť, osobný profit – to všetko sa ukazuje a vylieza ton von. Hmyz je len jedným spôsobom zhmotnenia pravdy.
Čo môžeme s tým robiť? Stýkať sa len s tými ľuďmi, kde je živé, ozajstné spojenie cez srdce, nepestovať vzťahy – lebo sa to patrí a podľa možnosti dať jemným spôsobom, ale pravdivo najavo, ako sa vďaka konkrétnemu správaniu cítite, aj keď je to nadriadený. Staré hry už skončili. Už nebudú fungovať – je v záujme aj nadriadených a autorít, aby jednali s láskou.
V prvom rade musíme byť úprimní sami voči sebe a nič nepredstierať sebe, ani iným. Pokiaľ sa dá, s neprajnými ľuďmi sa nestýkať, permanentne sa čistiť a povedať im, čo robia s vami a so svojim okolím. Oslobodí to nielen vás, ale aj ich…v podstate každý túži po tom byť milovaný a milovať.
 

 

Od: Shira

Odkaz od prírodných duchov – v čase sucha a horúčav:

Ak si pustíme video s dažďom (napríklad takéto, môžeme ho nechať bežať, aj keď nie sme v miestnosti), funguje to podobne, ako keď pozitívne naladený človek prináša slnko, aj keď je zamračené.

Prírodné bytosti žijú v tom istom rozmere, ako naša duša. Ak máme energiu dažďa v duši, oni to cítia, keď sa zdržujeme v parku, v záhrade, alebo v lese. Pre ne je dôležité, že na ne myslíme, že máme k nim súcit, ale ten pravý súcit, čo je láska, nie spoluutrpenie.

To, čo vidíme len fyzickými očami, to je hmota, nie je to skutočné. Hmota sa stále viac rozpadá, presvetľuje sa, už nie je rozdiel medzi jemným a hmotným.

Od: Shira

Kto pracuje so svetlom, rozpúšťa programy svojho podvedomia, takže dokáže vedome riadiť svoj život. Pritom treba zachovávať zdravý odstup, neprijímať kolektívne myšlienky a predsa sa stáva, že taký človek zažíva na svojom tele boľavé transformácie či až choroby.

Rozhodujúcu úlohu tu hrá náš dych. Vieme vdychovať dych boží, svetlo lásky, svoje pôvodné meno, kryštály, ale rovnako vdychujeme aj dualitu. Dualita sa do nás dostane cez náš vlastný dych. Dych je spojený s mentálnou sférou. Ak sa dostaneme do prostredia, kde je vo vzduchu nenávisť alebo strach, začneme ich vdychovať, a potom nálada klesne za sekundu, alebo začneme cítiť rovnakú fyzickú bolesť ako napríklad naše deti.

Pomocou v takej chvíli je vdychovať skutočnosť. Keď dokážeme vdychovať skutočnosť, dualita nás nemôže ovplyvniť. Prvým krokom je začať sa sústrediť na svoj dych, spomaliť ho. Zamerať sa na svoj stred, ponoriť sa tam, kde v nás horí boží plameň, tak, kam sa ponárame, keď vchádzame do zjednotenej čakry. Potom môžeme vedome vdychovať kryštál podľa výberu, zamerať sa na jeho energiu a vnímať, ako v nás táto energia začína prúdiť. Môže to byť napríklad Nion, El’Gotsha či iný.

Túto informáciu nám dáva duchovný svet často: vdychuj svetlo lásky, vdychuj Sol’A’Vana, dych boží a dýchaj v takom rytme, ako je to pre teba správne a dobré.

Od: Myriel

Modlitba vyslovená z hĺbky srdca, v hlbokej pozornosti a zámere, dokáže priniesť zázraky. Modlitba vo svetelnom jazyku, v ktorej použijeme kryštály, má ešte väčšiu silu – pretože keď vyšleme svetlo, vráti sa nám tisícnásobne znásobené.

Ľudský jazyk je jedným z prejavov duality, ktorý sa snaží vyvolať pocit oddelenia medzi ľuďmi a od zvyšku univerza. Ešte v časoch Atlantídy, kedy sme stále mali prístup ku svojim schopnostiam a vedeli sme, kto sme, dorozumievali sme sa telepaticky. Neskôr sa rozvinuli rôzne jazyky a tie priniesli so sebou to, že si ľudia prestali rozumieť, začali sa viac od seba vzďaľovať, začali byť od seba oddelení. Žiadne takéto oddelenie však v božskej skutočnosti neexistuje. [čítaj ďalej]

 

Od: Myriel

Ďalším príkladom, ako môže vyzerať modlitba v energiách nového veku, je nasledovná modlitba k Ježišovi. Rozdiel oproti tomu, čo možno poznáte, je v tom, v Novom veku pripúšťame, že boh je v nás, že my sami sme prejavom boha na Zemi, že nie sme od neho oddelení, že božia sila sa cez nás prejavuje, ak jej to umožníme. Že pochádzame z univerza a rozhodli sme sa prísť na túto planétu, aby sme splnili úlohu, ku ktorej sme sa zaviazali – vrátiť ju späť do skutočnosti.

Nie je dôležité poznať modlitbu naspamäť, ani používať presne tieto vety a slová, je to len príklad na inšpiráciu, ako môže vyzerať. Dôležité je, aby modlitba vždy prúdila z hĺbky nášho srdca, aby nás zaplavila a rozžiarila. Prázdne slová, ktoré zostanú len v našej hlave a ktoré prečítame či odrečníme bez toho, aby sme im venovali hlbšiu pozornosť, bez toho, aby prúdili zo srdca, nie sú modlitbou, sú len prázdnymi slovami, ktoré nič nezmôžu. Naopak slová plné lásky, pozornosti, zámeru, vďačnosti, ktoré vychádzajú z našej duše a celú ju naplnia, tie majú obrovskú silu, okamžite dorazia k adresátovi a prinášajú zázraky. [čítaj ďalej]

Od: Myriel

Nasledujúca modlitba je poklad, ktorý sme dostali od duchovného sveta priamo od Meleka Metatrona. Každé jej slovo nesie v sebe tie najvyššie energie. Modlitba je súčasťou setu piatich vysokoenergetických modlitieb pre tento vek, ktoré nám boli darované a bola zverejnená aj v ôsmom zväzku kníh 36 radcov svetla, aj na faceboovej stránke Die 36 Hohen Räte.

Pocit, istotu bezpečia potrebuje v dnešnej dobe každý. Nie je to len žiť v krajine, kde sa nebojuje, kde nehrozia prírodné katastrofy či štátny prevrat. Bezpečie nie je len to, keď sa nebojíme o svoj život. Bezpečie potrebujeme cítiť oveľa častejšie, v mnohých každodenných situáciách, keď si môžeme dovoliť myslieťsi , čo chceme, povedať, čo chceme a urobiť, čo chceme bez toho, aby sme za to boli akokoľvek potrestaní či znevýhodnení. Keď sa nemusíme báť, čo sa stane, keď vieme, že všetko v poriadku, že je o nás postarané. Je to stav, ktorý nás privádza do hlbokého vnútorného pokoja a mieru, bez akýchkoľvek obáv a strachov. [čítaj ďalej]

Od: Shira

„Hovor slová lásky, mysli myšlienky lásky, preciťuj pocity lásky, rob skutky lásky“ – toto posolstvo vo mne rezonuje. Zmeny sú enormné, ani to nedokážeme registrovať, čo všetko sa deje, čas sa neustále zrýchľuje. Ľudia ledva stíhajú plniť svoje základné potreby a povinnosti, neustále sme nútení robiť rozhodnutie – čo je pre nás priorita a čomu chceme venovať svoj čas. Rôzne aktivity aj stretnutia s ľuďmi sme nútení vynechávať, a tak sa dopracujeme k tomu, čo je pre nás naozaj dôležité.

Rovnako je to aj s peniazmi. Momentálna situácia nás núti, aby sme utrácali za to, čo je pre nás dôležité – a na to budeme mať vždy.

K dispozícii máme tento okamih, túto hodinku, tento deň. A je len na nás, čomu venujeme svoju pozornosť.

V októbri 2023 prišla na Zem nová energia – Asah’A’Yaan. Tá prináša ďalšie zmeny v lineárnom čase. Čo to pre nás znamená?

Pocit, že čas rýchlo letí sa bude naďalej zrýchľovať. Môžeme sa strácať v čase, to je keď poriadne nevieme, aký je deň a aký je dátum. Tí skôr narodení, si fenomén zrýchľovania času vysvetľujú, že je to vekom…Nie je to tak. Toto je kozmická záležitosť, dimenzionálna zmena, aká tu doteraz nikdy nebola. Naši starí rodičia, ani rodičia nezažívali nič podobné. Teraz sa deje to, čo sa doteraz nikdy nedialo. Nedá sa to prirovnať ku žiadnej skúsenosti minulých generácií.

Môžu k nám prichádzať energie z rôznych časových epoch, z minulých inkarnácií, z minulosti, a to naraz, alebo veľmi rýchlo za sebou – tak naraz paralelne prežívame multidimenzionalitu. Naďalej sa bude dualita rozpadávať pred našimi očami, prichádza stále viac svetla a čas mimo času (večnosť). Skráti sa doba do otvorenia Quin´Taas. Rozum a intelekt môže byť z toho zmätený, lebo sa v tom nevie orientovať a chápať, čo sa deje. Ľudia v našom okolí môžu byť z toho zmätení, treba mať pre nich pochopenie. Môže to mať vplyv na biorytmus a spánok.

Ďalšou anomáliou lineárneho času je, že predtým sme boli zvyknutí, že najprv bola príčina a vždy až potom následok. Napríklad pri chorobách, alebo terapiách a vôbec všade, sme hľadali príčinu, čo to spustilo. Teraz sa môže stať, že najprv príde následok a o pár dní príčina.

Zvládnuť tieto zmeny nám pomôže, keď budeme žiť naplno tento jeden deň, túto hodinku, túto chvíľu, akoby bol posledný a venovať sa tomu, čo máme radi, čo nás napĺňa a robí šťastnými. Takto sa pomaličky prekĺžeme cez finišujúci úsek prechodnej fázy. Želám vám, aby ste zažívali len to dobré, to krásne a to pravé.

Od: Shira

Existuje tak veľa rôznych ciest, niektoré sú veľmi náročné, vyžadujú rôzne komplikované techniky a postupy a nástroje a štúdium a neviem čo ešte.

A potom je tu jedna cesta, taká jednoduchá, taká priama, nepotrebuje nič komplikované, je to cesta Ježišova. Tá je vhodná pre každého človeka, aj pre teba.

On nám totiž prišiel pripomenúť a ukázať, že Boh sa stal človekom.

Na jeho ceste potrebujeme tieto nástroje: myšlienky, slová a ruky. Tieto nástroje má k dispozícii každý človek.

V tebe je ten istý Boh, ktorý sa tiež stal človekom. Nepotrebuješ nič iné, len seba a byť sám sebou.

Od: Shira

Veľmi náročná je situácia v medziľudských vzťahoch. Každý človek sa nachádza v inej úrovni vedomia, komunikácia a porozumenie sa sťažuje, každý akoby vibroval v inej oktáve.

Mimoriadne ťažké je to s blízkymi ľuďmi v prípade, že sa jeden vyvíja a druhý nie, každý sa ocitne v inej dimenzii. Prežívame to bolestivo, ako smrť blízkeho človeka. Keď niekto zomrie a jeho duša sa ocitne v inej dimenzii, bolí to, ale dokážeme sa s tým zmieriť, je to „normálne“. Keď sa ocitne v inej dimenzii, ale ostáva v tele, nechápeme nič… dotyčný žije naďalej, ale pre nás zomrel, je nedostupný. Dobrá správa je, že to nebude dlho trvať. Čo k sebe patrí, to nič nerozdelí, je to len momentálna situácia, cez ktorú treba prejsť.

Od: Shira

Keby bol náš deň pieseň, a my speváci, čo ho spievame, tak práca i každá aktivita smerom navonok je ako tón, ktorý vylúdime. Každý spevák vie, že bez správneho nádychu sa pekný tón nepodarí. Majstri umelci vedia, že pauza, to ticho medzi tónmi je veľmi dôležité. Aká kvalita ticha, taká kvalita tónu.

Mlčanie v piesni nášho dňa je čas, keď na chvíľu prestaneme s vonkajšími aktivitami stiahneme pozornosť do vnútra, vtedy sa nadýchneme. Rytmus dňa vytvára striedanie vonkajších aktivít s pauzami. Nedá sa len dávať, dávať, dávať, byť výkonný, bez uvoľnenia. Každý deň trénujeme svoju pieseň, majstrami sa stávame, keď začneme tvoriť pekné melódie. V piesni ľudského života je spánok a noc nádych a aktívny deň výdych

Od: Shira

Spolu s časom sa začal meniť aj priestor. Tieto dve veličiny spolu úzko súvisia.

V minulosti sme boli zvyknutí na objektívny svet. Čas i priestor boli niečo dané a bolo to mimo nás. V dnešných energiách čas sublimuje s priestorom, takže sú v podstate len dva rôzne prejavy toho istého fenoménu.

Keď je niečo pre nás dôležité, vytvoríme si na to čas. Rovnako by sme mohli povedať, že si na to vytvoríme priestor. Čas i priestor sa stávajú subjektívnymi veličinami, my ich tvoríme, ohýbame podľa vlastnej potreby.

Už dosť dávno vieme, že kamkoľvek človek vycestuje, nájde tam len seba, svoje vedomie. Jednak vidí len to, ako má nastavený filter a postupne aj tak začne meniť akékoľvek prostredie na svoj obraz.